محدودیت هایی که دولت امارات در پی شیوع کرونا برای ویزای دبی ایرانیان اعمال کرده!

از زمان شیوع ویروس کرونا و به علت جلوگیری از انتشار ویروس محدودیت های مختلفی از طرف کشورها برای ورود اتباع خارجی به خاک کشورها در نظر گرفته شده بود؛ یکی از این محدودیت‌ها از طرف دولت امارات برای اتباع ایرانی اعمال شده بود به این ترتیب که امکان دریافت ویزای دبی یا امارات برای شهروندان ایرانی وجود نداشت.

برای رزرو آنلاین ارزانترین تور به مقصد دبی با بهترین قیمت کافی ست روی تصویر زیر کلیک کنید.


شرایط دریافت ویزای دبی

دبی یکی از مقاصدی است که از سوی شهروندان ایرانی تقاضای زیادی برای سفر به آن وجود دارد؛ این افراد برای گردش، تجارت، وقت سفارت دبی را به عنوان مقصد سفرهای خود انتخاب می ‌کنند.

اما با شیوع ویروس کرونا در جهان شرایط صدور ویزای دبی برای شهروندان ایرانی با تغییراتی روبرو شد و محدودیت های زیادی بر آن اعمال شد؛ یکی از این محدودیت ‌ها عدم صدور ویزای دبی و امارات برای آقایان ایرانی بود که به در این صورت بیش از نیمی از گردشگران ایرانی قادر به سفر به دبی نبودند.

اما مدتی قبل که در پی اعلام مرکز صدور ویزای امارات محدودیت هایی که برای دریافت ویزای دبی برای مردان ایرانی اعمال شده بود برداشته شد و شهروندان ایرانی می ‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا نسبت به دریافت ویزای دبی برای اهداف مختلف اقدام کنند.

بر اساس محدودیت هایی که از سوی دولت امارات اعمال شده بود مردان ایرانی زیر ۵۰ سال قادر به دریافت ویزا برای ورود به این کشور نبودند و تنها در صورت متاهل بودن و همراهی همسرشان می‌توانستند نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند؛ بر اساس این محدودیت‌ ها اگر در خانواده‌ای فرزند پسر مجرد وجود داشت حتی با همراه پدر و مادر هم نمی ‌توانست ویزای امارات را دریافت کند.

اما با اعلام مرکز صدور ویزای امارات این محدودیت‌ ها برداشته شده و آقایان ایرانی که بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن دارند می ‌توانند برای دریافت ویزای دبی و امارات اقدام کرده و پس از اخذ ویزا به این کشور سفر کنند؛ نکته مهم در مورد این لغو این محدودیت این است که آقایان ۱۸ تا ۵۰ ساله (مجرد یا متاهل) می‌ توانند بدون حضور همسر یا همراه دیگر به مقصد دبی یا امارات سفر کنند.

توریست در دبی

شرایط دریافت ویزا برای خانم ‌های ایرانی

محدودیت هایی که دولت امارات در پی شیوع کرونا برای ایرانیان در اعمال کرده بود، شامل خانم های ایرانی نبود و تمامی خانم های ایرانی که بالای ۱۸ سال سن داشتند می ‌توانستند نسبت به دریافت ویزای دبی یا امارات اقدام کرده و سفر خود را بدون محدودیت انجام دهند.

پس از لغو محدودیت صدور ویزا برای شهروندان ایرانی شرایط صدور انواع ویزا با تغییری مواجه نشده و همچنان مانند گذشته ویزای توریستی نرمال، ویزای یک ماهه (یکبار ورود و چندبار ورود) و ویزای ۳ ماهه (یکبار ورود و چندبار ورود) برای شهروندان ایرانی صادر خواهد شد.

بر اساس قوانین دبی افرادی که اقدام به دریافت ویزا برای دبی می ‌کنند در صورت اخذ ویزای نرمال ۱۴ روز، ویزای ۱ ماهه ( یک یا چندبار ورود) و ویزای ۳ ماهه (یک یا چندبار ورود) به مدت زمان معین می ‌توانند در کشور امارات یا شهر دبی اقامت داشته باشند.

نکته مهم در مورد ویزای دبی این است که این ویزا تنها تا پایان زمان اعتبار مجوز حضور فرد در خاک دبی یا امارات می ‌باشد و در صورتی که فرد در زمان مقرر خاک این کشور را ترک نکرده باشد با جریمه از سوی دولت امارات روبرو خواهد شد.

شرایط دریافت ویزای دبی برای خانم ‌های ایرانی

مدارک مورد نیاز ویزای دبی

پس از محدودیت های اعمال شده از سوی دولت امارات و لغو مجدد آن فرآیند درخواست و دریافت ویزای دبی با تغییری روبرو نشده است؛ تنها تغییری که در فرآیند صدور ویزا مشاهده می‌شود در مدارک متقاضی است که نسبت به قبل از شیوع کرونا با تغییر روبرو شده است.

جدیدترین مدارکی که برای تقاضا و دریافت ویزای دبی مورد نیاز است شامل موارد زیر می‌ شود:

 • اسکن رنگی از پشت و روی کارت ملی
 • اسکن رنگی از صفحه اول پاسپورت
 • عکس ۴*۳ تمام رنگی با پس زمینه سفید
 • اسکن رنگی صفحات اول و دوم شناسنامه
 • بیمه نامه مسافرتی کشور امارات (که توسط کشور امارات و به وسیله کارگزاران معتبر ویزای این کشور صادر می‌ شود)
 • تست PCR منفی

شرایط تست PCR برای مسافران ایرانی در فرودگاه دبی

همانطور که ملاحظه کردید به مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی تست PCR منفی برای فرد متقاضی اضافه شده است که مربوط به بعد از دوران شیوع کرونا است؛ بر اساس قوانین کشور امارات انجام تست PCR قبل و بعد از پرواز در تمامی مسیرها الزامی می باشد.

در واقع بر اساس این قانون مسافران باید در فاصله زمانی ۷۲ ساعت قبل از پرواز در مراکز معتبر تست PCR انجام دهند و نتیجه منفی آن را در فرودگاه در هر دو مسیر رفت و برگشت ارائه دهند.

اما این قانون نسبت به شهروندان ایرانی کمی سختگیرانه تر است؛ به این معنی که مسافران ایرانی حتی اگر تست منفی کرونا ارائه داده باشند، باید در بدو ورود به فرودگاه دبی تست مجدد داده و در صورتی که جواب آن منفی باشد اجازه دارند در اماکن عمومی این شهر تردد کنند.

تست PCR که از مسافران ایرانی در فرودگاه دبی گرفته می ‌شود کاملا رایگان بوده و نتیجه آن در سریع‌ترین زمان ممکن و در همان روز اعلام می‌ شود.

تست پی سی آر

شرایط قرنطینه 

پس از انجام تست PCR در فرودگاه دبی در صورتی که جواب تست مسافر منفی باشد، وی می‌تواند بدون محدودیت و نیاز به قرنطینه در سطح شهر تردد کرده و در اماکن عمومی حاضر شود؛ اما در صورتی که جواب تست مسافر مثبت باشد فرد باید به مدت ۱۰ تا ۱۵ روز قرنطینه شود و تا منفی شدن مجدد تست اجازه تردد و حضور در اماکن عمومی را ندارد.

فردی که تست PCR آن مثبت شده باشد با توجه به وضعیت جسمانی و بنا بر تصمیم دولت امارات می ‌تواند در بیمارستان یا هتل محل اقامت خود قرنطینه شود تا زمانی که نتیجه تست مجدد او منفی شود؛ نکته مهم در مورد قرنطینه این است که تمامی هزینه های آن بر عهده خود فرد است و دولت امارات هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد.

در صورتی که فرد تحت پوشش بیمه کرونا در دبی باشد شرایط تغییر کرده و شرکت بیمه تمامی هزینه ها را تا سقفی که در قرارداد بیمه تعیین شده است متقبل شده و پرداخت می‌ کند.

انواع ویزای دبی و شرایط دریافت آن

 • ویزای توریستی نرمال دبی (۱۴ روزه)

این نوع ویزا پر تقاضاترین ویزا برای متقاضیان سفر به دبی از ایران است. این ویزا فقط ویزای گردشگری بوده و فرد قادر نیست از آن برای کار یا هر هدف دیگری استفاده کند؛ با این ویزا مسافر تنها ۱۴ روز می‌تواند در دبی یا امارات اقامت داشته باشد.

انواع ویزای دبی و شرایط دریافت آنشرایط جدید دریافت ویزای توریستی ۱۴ روزه به شرح زیر است :

 1. امکان صدور برای خانم‌های سن ۱۸ تا ۵۰ سال (مجرد یا متاهل)
 2. قابلیت صدور برای آقایان ۱۸ تا ۵۰ ساله و بالاتر (مجرد یا متاهل)
 3. امکان صدور برای آقایان متاهل بالای ۳۵ سال
 4. قابلیت صدور برای افراد زیر ۱۸ سال به شرط همراه داشتن فردی که یکی از شرایط بالا را داشته باشد
 5. داشتن بیمه با تحت پوشش بودن کرونا و مورد تایید سازمان مهاجرت امارات

مدت اعتبار ورود برای این نوع ویزا به صورت دقیق ۵۸ روز است به این معنی که فرد پس از اخذ ویزا تا ۵۸ روز فرصت دارد که از یکی از مرزهای کشور امارات وارد خاک آن شود.

نکته مهم در مورد این مدن زمان این است که قابل تمدید نبوده و درصورتی که فرد از ویزا استفاده نکند و یا ویزای خود را کنسل نکند، مشکلاتی در فرایند صدور ویزاهای بعدی برای وی به وجود خواهد آمد.

همانطور که از نام این نوع ویزا مشخص است مدت اعتبار اقامت مسافر به مدت ۱۴ روز در کشور امارات است که قبل از تمام شدن این مدت باید خاک کشور را ترک کند؛ در صورتی که فرد پس از پایان اعتبار ویزا همچنان در خاک امارات حضور داشته باشد به ازای هر روز اقامت بیشتر باید مبلغی معادل ۱۰۰ درهم را هنگام خروج از کشور به عنوان جریمه پرداخت کند.

 • ویزای یک ماهه دبی (۳۰ روزه امارات)

این ویزای پرتقاضا برای دبی و امارات به دو صورت صادر می ‌شود؛ به صورت سینگل (یکبار ورود) یا به صورت مولتی (چندبار ورود). این ویزا نیز مانند ویزای نرمال فقط به صورت توریستی صادر می‌ شود و فرد نمی‌ تواند از آن برای کار یا هر هدف دیگری استفاده کند.

ویزای ۳۰ روزه امارات سینگل تنها برای یک بار و به مدت ۳۰ روز تمدید م ی‌شود با این تفاوت که برای تمدید این نوع ویزا هزینه بیشتری نسبت به هزینه اخذ ویزای جدید باید پرداخت کنید؛ این ویزا نیز مانند ویزای نرمال به مدت ۵۸ روز اعتبار ورود دارد و شرایط دریافت آن با ویزای ۱۴ روزه یکسان است.

دبیویزای ۳۰ روزه مولتی دبی نیز برای مدت ۳۰ روز تمدید می ‌شود با این تفاوت که در این مدت دارنده ویزا می ‌تواند به دفعات از امارات خارج شده و مجدد به آن ورود کند؛ هرینه صدور این نوع ویزا دو برابر هزینه برای صدور ویزای سینگل ۳۰ روزه است. شرایط دریافت این ویزا نیز مشابه شرایط ویزای نرمال است و فرد تا ۵۸ روز پس از دریافت ویزا زمان برای ورود به امارات دارد.

 • ویزای ۳ ماهه دبی (۹۰ روزه امارات)

این ویزا نیز مانند ویزای ۳۰ روزه به صورت سینگل و مولتی برای متقاضیان صادر می‌شود؛ این ویزا نیز مانند ویزای ۳۰ و ۱۴ روزه توریستی است اما معمولا افرادی که این نوع ویزا را درخواست می‌دهند هدفشان تجارت در امارات است؛ این ویزا تا ۲ ماه بعد از صدور اعتبار ورود دارد.

با ویزای ۳ ماهه سینگل دارنده ویزا تنها یک بار می‌ تواند وارد خاک امارات شود و در صورت خروج این ویزا باطل خواهد شد و فرد باید مجدد درخواست دریافت ویزای دبی دهد.

ویزای ۳ ماهه مولتی این امکان را فراهم می‌ کند که فرد دارنده ویزا در مدت ۳ ماهه اعتبار ویزا بتواند به دفعات از کشور امارات خارج شده و مجدد به آن ورود کند؛ این نوع ویزا را بیشتر افرادی که قصد تجارت در دبی و امارات دارند درخواست می‌ دهند.

ویزای چند بار ورود دبی با این که به قصد توریست از طرف سازمان مهاجرت امارات صادر می‌گردد، ولی معمولا ایرانیان که می خواهند به قصد تجارت به امارات سفر کنند این ویزا را درخواست می‌دهند.

این نوع ویزا تا ۳ ماه بیشتر قابل تمدید است و هزینه تمدید آن ۲۱۰۰ درهم است.

 • دبیویزای ۵ ساله مولتی دبی

این ویزا جدیدترین نوع ویزا برای دبی و امارات است که بنا بر اعلام دولت امارات به منظور توسعه و رونق بیشتر صنعت توریست و گردشگری به شهروندان تمامی کشورهای دنیا اعطا می‌ شود؛ بر اساس قوانین جدید دارندگان ویزای ۵ ساله از شرایط زیر بهره‌مند خواهند شد:

 1. سفر نامحدود به امارات در طول ۵ سال اعتبار ویزا
 2. قابلیت اقامت تا ۹۰ روز پس از هر مرتبه سفر به امارات

این نوع ویزا با توجه به شرایطی که برای دارنده ویزا فراهم می ‌کند مناسب افرادی است که قصد تجارت در دبی و امارات را دارند؛ این ویزای جدید که از آغاز سال ۱۴۰۰ توسط دولت امارات اعلام شد.

هنوز اطلاعات دقیقی از شرایط و نحوه درخواست آن و مدارک مورد نیاز در دسترس نیست و باید منتظر اعلام جزئیات بیشتر از سوی دولت امارات در مورد این ویزا باشیم.

ارتباط واتس آپی با جزیره سفر:

۰۹۳۸۹۳۰۹۸۶۱