سفر به ایالات متحده آمریکا

به دلیل همه‌گیری جهانی COVID-19، دولت ایالات متحده محدودیت‌ها و الزاماتی را اعمال کرده است که ممکن است سفر به ایالات متحده را تحت تأثیر قرار دهد. لطفاً قبل از برنامه‌ریزی یا شرکت در یک قرار ملاقات مربوط به ویزا، اطلاعات زیر را بررسی کنید.

تمدید اعتبار هزینه ویزا

۱ اکتبر, ۲۰۲۱

وزارت امور خارجهU.S می‌داند که بسیاری از متقاضیان ویزا هزینه پردازش درخواست ویزا را پرداخت کرده‌اند و هنوز منتظر تعیین وقت ویزا هستند. ما با پشتکار در تلاشیم تا همه فعالیت‌های معمول ویزا را در اسرع وقت و با اطمینان انجام دهیم. در عین حال، مطمئن باشید که U.S. Missions اعتبار پرداخت شما (تحت عنوان هزینه MRV) را تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳ تمدید خواهد کرد، تا به همه متقاضیانی که به دلیل تعلیق فعالیت‌های کنسولی معمول نمی‌توانند قرار ملاقات ویزا را تعیین کنند، اجازه دهد فرصتی برای برنامه‌ریزی و/یا شرکت در یک قرار ملاقات ویزا با هزینه پرداخت‌شده قبلی داشته باشند. لطفاً برای کسب اطلاعات در مورد زمان بازگشت ما به فعالیت‌های معمول ویزا، بررسی این سایت را ادامه دهید.

آژانس جزیره سفر ایرانیان به شما کمک می کند تا به راحتی فرم خود را تکمیل و حتی تا بلیط، تور، و هتل ارزان را خریداری کنید. بهترین قیمت پروازهای داخلی و خارجی، رزرو اینترنتی (آفلاین) و خرید ارزان بلیط هواپیما چارتری و یا سیستمی از تمامی ایرلاین ها را با جزیره سفر ایرانیان تجربه کنید.

ارتباط واتس آپی با جزیره سفر:۰۹۳۸۹۳۰۹۸۶۱

شرکت خدمات مسافرتی جزیره سفر ایرانیان

 دارای مجوز بند الف و ب – با سالها تجربه در زمینه برنامه ریزی و اجرای تورهای ایرانگردی و جهانگردی این افتخار را دارد جهت جلب رضایت مشتریان، خدمات منحصر به فرد متناسب با نیاز مشتری با مناسب ترین نرخ به شما بزرگواران ارائه نماید.

                                                                                                    ###

CDC شرط نتیجه منفی تست COVID-19 را به همه مسافران هوایی که وارد ایالات متحده وارد می‌شوند گسترش می‌دهد

۲ فوریه, ۲۰۲۱

قابل اجرا از تاریخ ۲۶ ژانویه، مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری (CDC) همه مسافران هوایی که وارد ایالات متحده وارد می‌شوند را ملزم می‌دارد تا نتیجه منفی تست COVID-19 (آزمایش تشخیص ویروس برای SARS-CoV-2 مورد تأیید یا مجاز توسط مرجع ملی مربوطه)، که در ۷۲ ساعت پیش از پرواز گرفته شده است را ارائه دهند. شرکت‌های هواپیمایی باید قبل از سوار شدن نتیجه منفی تست همه مسافران را تأیید کنند. در صورت عدم ارائه مدارک تست منفی یا بهبود از بیماری، شرکت‌های هواپیمایی باید از سوار شدن مسافران جلوگیری کنند. این شرایط جدا از روند درخواست ویزا است. کلیه اعلامیه‌های ریاست جمهوری که سفر را به دلیل وجود COVID-19 محدود می‌کند، همچنان پابرجاست و همچنان در مورد مسافران بالقوه بدون در نظر گرفتن نتایج تست یا وضعیت واکسیناسیون آنها اعمال می‌شود. مسافران دارای National Interest Exception (موارد استثناء منافع ملی) نیز تحت کلیه شرایط تست قبل از عزیمت باقی می‌مانند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معافیت از الزام تست، لطفاً به اطلاعات مربوط به کشورها که در لینک‌های وب‌سایت موجود در جدول زیر ارائه شده است مراجعه کنید:

پرسش و پاسخ در مورد “الزام جواب منفی تست Covid-19”:

پرسش: در مورد والدین آمریکایی که برای تکمیل فرزندخواندگی بین‌المللی به خارج از کشور سفر می‌کنند شرایط چگونه است؟

پاسخ: شهروندان آمریکایی که مراحل فرزندخواندگی خود را در خارج از کشور تکمیل می‌کنند باید راهنمای CDC در مورد سفر به ایالات متحده را بررسی کنند زیرا مفاد این راهنما برای والدین و فرزندان اعمال می‌شود.

پرسش: آیا وزارت امور خارجه قصد دارد الزام گواهی واکسیناسیون یا تست COVID-19 را برای متقاضیان ویزا آغاز کند؟

پاسخ: ما در حال حاضر تغییری در شرایط ویزا نداریم که اعلام کنیم. اطلاعات مربوط به واکسیناسیون الزامی متقاضیان ویزای مهاجرت را می‌توان در وب‌سایت ما مشاهده کرد: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process/step-10-prepare-for-the-interview/medical-examination-faqs.html.

پرسش: با توجه به اینکه CDC شروع به الزام جواب منفی تست برای ورود به ایالات متحده کرده است، آیا اتباع خارجی با داشتن جواب منفی تست یا واکسن می‌توانند ویزا بگیرند/وارد ایالات متحده شوند حتی اگر به طور معمول توسط یکی از اعلامیه‌های ریاست جمهوری محدود شده باشند؟ اگر یک تبعه خارجی National Interest Exception (موارد استثناء منافع ملی) دریافت کند، آیا از الزام جواب منفی تست معاف می‌شود؟

پاسخ: کلیه اعلامیه‌های ریاست جمهوری که سفر را به دلیل وجود COVID-19 محدود می‌کند، همچنان پابرجاست و همچنان در مورد مسافران بالقوه بدون در نظر گرفتن نتایج تست یا وضعیت واکسیناسیون آنها اعمال می‌شود. مسافران دارای National Interest Exception (موارد استثناء منافع ملی) نیز تحت کلیه شرایط تست قبل از عزیمت باقی می‌مانند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد الزامات تست، ما شما را به Centers for Disease Control and Prevention (مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری) ارجاع می‌دهیم.

پرسش: اگر نیروی کار شما اکنون واکسینه می‌شوند، آیا قصد دارید خدمات ویزا را در همه پست‌ها دوباره از سر بگیرید؟

پاسخ: سلامت و ایمنی نیروی کار و مشتریان ما همچنان در درجه اول اهمیت قرار دارد. سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های ایالات متحده در تلاشند تا خدمات معمول ویزا را در هر مکانی بر اساس داده‌های بهداشت عمومی و شرایط محلی از سر بگیرند. ما فقط در صورت ایمن و مناسب بودن ارائه خدمات، انجام کلیه خدمات را در سراسر جهان از سر خواهیم گرفت. برای کسب اطلاع در مورد وضعیت کاری و خدمات فعلی که هر سفارت یا کنسولگری ایالات متحده ارائه می‌دهد به وب‌سایت سفارت یا کنسولگری مراجعه کنید.

سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های ما موارد محفاظتی را برای ایمن‌سازی کارکنان و مشتریان در نظر گرفته‌اند، از جمله اجرای فاصله‌گذاری فیزیکی در اتاق‌های انتظار ما، تعیین وقت مصاحبه کمتر در یک زمان، ضد عفونی مکرر مناطقی که زیاد لمس می‌شوند و رعایت مقررات بهداشت و ایمنی محلی. این موارد محافظتی ضروری به طور موقت ظرفیت رسیدگی به ویزا را در بسیاری از پست‌های ما کاهش داده و آنها را ملزم به در اولویت قرار دادن موارد فوری و ماموریتی مهم می‌کند. به منظور محافظت از سلامتی و ایمنی متقاضیان ویزا، این اقدامات حتی پس از دریافت واکسن COVID-19 از سوی همه کارکنان، همچنان پابرجا خواهد بود.

پرسش: گزارشاتی از سفر اتباع خارجی به فلوریدا برای دریافت واکسن وجود دارد. آیا این موضوع طبق قانون مجاز است؟

پاسخ: جستجوی درمان پزشکی در ایالات متحده یک هدف مسافرتی مجاز برای افرادی است که ویزای بازدید معتبر دارند. شما می‌توانید اطلاعات بیشتری را در اینجا مشاهده کنید: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/tourism-visit/visitor.html. به منظور دریافت پاسخ به سوالات مربوط به ورود به ایالات متحده تحت برنامه Visa Waiver (معافیت از ویزا)، ما شما را به وزارت امنیت داخلی ارجاع می‌دهیم.

به منظور دریافت پاسخ به سوالات مربوط به واجد شرایط بودن افراد برای دریافت واکسن در ایالات متحده به عنوان بخشی از یک گروه دارای اولویت، شما را به مقامات محلی بهداشت ارجاع می‌دهیم.

پرسش: برای شهروندان ایالات متحده یا اتباع خارجی که برای تلاش جهت ورود به ایالات متحده نتایج منفی تست COVID جعلی یا غیرقانونی را ارائه می‌دهند چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

پاسخ: طبق دستور CDC، مسافران برای سفر باید یک جواب تست قابل تأیید و مستند به خط هوایی خود ارائه دهند. افرادی که نتایج تست جعلی یا غیرقانونی را ارائه داده‌اند ممکن است از سوار شدن آنها به هواپیما و/یا ورود آنها به ایالات متحده ممانعت شود. برای کسب اطلاعات در مورد اجرای مقررات شما را به CDC، وزارت امنیت داخلی و وزارت حمل و نقل ارجاع می‌دهیم.

پرسش: آیا مسافران به دلایل اضطراری یا بشردوستانه می‌توانند در سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها درخواست چشم‌پوشی CDC (معافیت) از الزام تست را داشته باشند؟

پاسخ: معافیت از الزام تست ممکن است توسط CDC به صورت کاملاً محدود و موردی داده شود زمانیکه برای حفظ سلامتی یا ایمنی فرد باید سفر بسیار اضطراری مانند تخلیه پزشکی اضطراری انجام شود و امکان انجام تست قبل از سفر وجود ندارد. افرادی که اعتقاد دارند این معیارها را دارند می‌توانند اطلاعات مربوط به نحوه درخواست معافیت اضطراری را در وب‌سایت نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایالات متحده مشاهده کنند. برای افرادی که جواب تست COVID-19 مثبت دارند از این طریق هیچ معافیتی وجود ندارد.

پرسش: در صورت واکسیناسیون، آیا برای انجام پرواز به ایالات متحده باید جواب منفی تست COVID ارائه دهم؟ چرا؟

پاسخ: کلیه مسافران دو سال به بالا مشمول این دستور می‌شوند، حتی کسانی که واکسن COVID-19 دریافت کرده‌اند. به منظور دریافت پاسخ به سوالات مربوط به الزامات تست، شما را به CDC که اطلاعاتی در مورد الزامات گواهی جواب منفی تست COVID-19 یا بهبود از COVID-19 برای همه مسافران هوایی که به ایالات متحده می‌آیند دارد و بخش سوالات متداول در مورد واکسیناسیون COVID-19 ارجاع می‌دهیم.

منبع: https://ais.usvisa-info.com/fa-tr/niv/information/announcements#638-extension_of_visa_fee_validity_20210204154122