اقامت دائم کانادا و کشورهای خارجی یکی از دغدغه هایی است که این روزها فکر مردم را به خود مشغول کرده است. امروزه بسیاری از ایرانیان به ویژه جوانان به فکر مهاجرت هستند و در این میان، یکی از بهترین کشور ها کانادا می باشد. کانادا کشوری مهاجر پذیر است که سالانه تعداد بالایی از مهاجران به آن سفر می کنند. شرایط رفاهی و خدمات ویژه کشور کانادا، نظر بسیاری از افراد را به سوی خود جلب کرده است به طوری که بیشتر مردم تمایل دارند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

یکی از رایج ترین روش های اخذ اقامت دائم، تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی یا ویزای کاری می باشد زیرا در این صورت دریافت اقامت دائمی کانادا بسیار آسان تر خواهد بود. در این مقاله تصمیم داریم شما را با روش های مختلف و جزئیات تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم آشنا کنیم. پس اگر شما هم به فکر مهاجرت به این کشور ایده آل و رویایی هستید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما داخلی و خارجی جزیزه سفر کلیک کنید

 

تلاش برای اخذ اقامت دائم کانادا

بدون شک، مهاجرت و زندگی در کشور دیگر امری مهم و حساس می باشد که شرایط زندگی افراد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل همه افراد به دنبال مقصدی هستند که شرایط ایده آلی داشته باشد و بهترین اتفاقات را برایشان رقم بزند. سال های طولانی است که کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورهای مهاجرپذیر جهان شناخته شده است و عوامل متعددی در محبوبیت این کشور نقش دارند.

از مهم ترین دلایل تمایل افراد برای اخذ اقامت دائم کانادا می توان به شاخص کیفیت زندگی، مهاجر پذیری کشور، شرایط کار، کیفیت آموزش و وضعیت ایده آل اقتصادی اشاره کرد که همه این فاکتورها در کنار هم، یکی زندگی عالی و بی دغدغه را رقم می زنند. یکی از بزرگترین دغدغه هایی که مهاجران همیشه در سر دارند، دریافت اقامت دائم پس از اقامت موقت می باشد. در بسیاری از کشورهای جهان، شرایط بسیار پیچیده و سخت گیرانه ای برای دریافت اقامت دائم در نظر گرفته اند اما کانادا جزو کشورهایی است که در این زمینه شرایط بسیار مناسبی دارد.

جالب است بدانید که شما می توانید از طریق اکسپرس انتری، از همان ابتدای ورود اقامت دائم این کشور بدست آورید. با بررسی شرایط مهاجران در کشور کانادا، تمایل مردم برای اخذ اقامت این کشور افزایش می یابد چرا که از شرایط بسیار خوبی برخوردار هستند. Usnews به عنوان یکی از معتبرترین منابع اخبار و آمارهای مختلف جهانی، کشور کانادا را به عنوان بهترین کشور برای مهاجران معرفی کرده است! طبق آمار بدست آمده، کانادا در رتبه دومین کشور برتر جهان قرار گرفته است که شاخص های مختلفی در این امر تاثیر دارند.

برای خرید بلیط هواپیما به مقصد کانادا با ارزان ترین قیمت از سامانه جزیزه سفر کلیک کنید.

 مهم ترین دلایل محبوبیت کانادا:

 • اقتصاد قدرتمند
 • قدرت و جایگاه کلی کشور
 • کیفیت بسیار بالای زندگی
 • روش های اخذ شهروندی
 • ماجراجویی و جاذبه های گردشگری
 • رشد فرهنگی
 • شرایط کارآفرینی ویژه
 • محرک ها

بررسی شاخص کیفیت زندگی در کانادا

یکی از مهم ترین ویژگی ها کشور کانادا، کیفیت زندگی در آن جا می باشد. به طور طبیعی شرایط زندگی در شهرهای مختلف این کشور متفاوت است اما به طور کلی، شرایط زندگی در کشور کانادا با امتیاز کلی ۱۶۰.۶ از نظر کیفی در کیفیت “بسیار بالا” قرار دارد و یکی از ایده آل ترین کشورهای جهان برای زندگی می باشد.

کیفیت زندگی در کانادابررسی اقتصاد کانادا در سال ۲۰۲۰

یکی دیگر از دلایل محبوبیت کانادا که آن را به یکی از بی نظیر ترین مقاصد برای مهاجرت تبدیل کرده است، شرایط اقتصادی این کشور می باشد. لازم به ذکر است که بر اساس آمارهای منتشر شده، کانادا به عنوان دهمین کشور بزرگ جهان از نظر بزرگی اقتصاد در سال ۲۰۲۰، شناخته شده است.

همچنین این کشور موفق شده است در کنار نیوزلند با شاخص ۷.۴۲ به عنوان دهمین کشور امن جهان از لحاظ سرمایه گذاری شناخته شود که این ویژگی بسیار مهم و قابل توجه است و دلیل محکمی برای افزایش انگیزه جهت دریافت اقامت دائم کانادا می باشد. نکته قابل توجه دیگر این است که کانادا به عنوان پنجمین کشور برتر جهان برای زندگی زنان شناخته شده است! چرا که زنان در این کشور از شرایط رفاه بسیار بالایی برخوردار هستند. بدون شک، این موضوع می تواند تاثیر بسیاری در محبوبیت این کشور و تامین آسودگی خاطر زنان برای زندگی در کشور کانادا را فراهم آورد.

تنوع فرهنگی فراوان در کشور کانادا

کانادا کشوری است که می توانید در آن شاهد فرهنگ های گوناگون باشید که به راحتی در کنار هم زندگی می کنند. همانطور که گفته شد، این کشور یکی از بالاترین نرخ های مهاجرت در جهان را به خود اختصاص داده به طوری در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۱۰۰۰۰ مهاجر از سراسر جهان به این کشور سفر کرده اند.

جالب است بدانید که امروزه افراد مختلف با فرهنگ های گوناگون و با حفظ آیین و سنت های پیشین خود، یک هارمونی زیبا در کشور کانادا ایجاد کرده اند و بدون هیچ دغدغه ای در کنار هم زندگی می کنند.  طبق بررسی های انجام شده، بیشتر از ۳۰ خرده فرهنگ در کشور کانادا حضور دارد که شهرهای تورنتو، مونترئال و ونکوور نمود بارزی از این تفاوت های فرهنگی می باشند. بنابر این شما از فرهنگی که باشید و با هر مذهب و آیینی که دارید می توانید با خیال آسوده به این کشور مهاجرت کنید و با اخذ اقامت دائم کانادا، یک زندگی ایده آل و بدون دغدغه را تجربه کنید.

تنوع فرهنگی فراوان در کشور کاناداآشنایی با ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی یکی از رایج ترین انواع ویزاهای مهاجرتی می باشد و در واقع یک ویزای موقت می باشد که توریست ها با در دست داشتن آن می توانند مجوز ورود و بازدید از کانادا را دریافت کنند. به طور کلی، ویزای توریستی به دو دسته single entry و multiple entry تقسیم بندی می شود که هر کدام شرایطی دارند. ویزای single entry تنها یک بار اجازه ورود به کشور کانادا را در اختیار اشخاص قرار می دهد اما با دریافت ویزا multiple مجوز ورود و خروج بیش از یکبار به خاک کانادا را خواهید داشت. ویزای توریستی ممکن است به دلایل گوناگونی برای متقاضیان صادر شود که از جمله رایج ترین آنها می توان به خرید ملک . مسکن ، انجام بیزینس، سفرهای تفریحی و غیره اشاره کرد.

فرآیند تمدید ویزای توریستی

شما این امکان را دارید که برخی از ویزاهای توریستی را تمدید کنید و در واقع مدت ویزاها با توجه به نوع درخواست متقاضیان و نوع فعالیت آنها در کشور کانادا، متفاوت می باشد. مدت زمانی که ویزای توریستی کانادا اعتبار دارد،  توسط آفیسر مهاجرت و با در نظر گرفتن نوع درخواست فرد متقاضی مشخص می شود. در رابطه با زمان صدور ویزا باید بگوییم که کل پروسه دریافت ویزای توریستی کانادا مدت زمان مشخصی ندارد و با توجه به شرایط گوناگون، متغیر می باشد.

اما به طور معمول این بازه زمانی چیزی در حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ روز می باشد. توجه داشته باشید که قبل از هرچیزی برای دریافت ویزای توریستی باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید. بنابراین حتما مطمئن شوید که همه مدارک را تکمیل کرده اید. از جمله مهم ترین اسناد و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا توریستی کانادا می توان به مدارک تمکن مالی، پاسپورت معتبر با ۶ ماه اعتبار، ارائه اسناد ملکی و غیره اشاره کرد. یکی دیگر از روش های دریافت ویزا توریستی این کشور، از طریق دعوتنامه معتبر از کانادا می باشد که برای این کار حتما باید از یک شخص یا سازمان مورد اطمینان و معتبر دعوتنامه دریافت کنید. در نهایت شما می توانید در صورت تمایل نسبت به دریافت اقامت دائم کانادا اقدام فرمایید.

آشنایی با اقامت دائم کاناداتبدیل ویزای توریستی به سایر ویزاها

خبر خوب اینجاست که شما می توانید پس از دریافت ویزاهای توریستی، آن را بع ویزاهای دیگر تبدیل کنید و در نهایت اقامت دائم کانادا را دریافت نمایید! ویزاهای توریستی قابلیت تبدیل شدن به برخی ویزاها از جمله ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزاهای کارآفرینی و چندین مورد دیگر را دارند که هر یک از آنها از شرایط ویژه ای برخوردار هستند. در ادامه شما را با دو نمونه از رایج ترین ویزا ها یعنی ویزا تحصیلی و ویزا کار آشنا می کنیم

 • تبدیل کردن ویزا توریستی کشور کانادا به ویزای تحصیلی:

شما در دو حالت می توانید  ویزای توریستی خود را به ویزا تحصیلی در کانادا تبدیل کنید و نسبت به اقامت دائم کانادا اقدام کنید:

 1. در حالت اول، اگر فرد متقاضی کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد و قصد تحصیل در یکی از مقاطع ابتدایی تا دبیرستان را داشته باشد می تواند ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تغییر داده و مشغول به تحصیل در هر یک از مقاطع ذکر شده شود.
 2. در حالت دوم، اگر سن فرد متقاضی بالای ۱۸ سال باشد، باید توسط یکی از موسسه های آموزش عالی در کشور کانادا پذیرش شود و اجازه تحصیل در این کشور را کسب نماید تا بتواند ویزای توریستی خود را به تحصیلی تبدیل کند.

پس از پایان تحصیل و در صورت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار، می توانید اقامت دائم کانادا را هم دریافت کنید و برای همیشه در این کشور زندگی کنید.

 • تبدیل کردن ویزا توریستی کشور کانادا به ویزای کار:

همانطور که گفته شد، یکی دیگر از موارد برای تبدیل ویزای توریستی، ویزای کاری می باشد. لازم به ذکر است که شرایط تغییر ویزای توریستی به ویزای کاری کمی متفاوت تر و سخت تر بوده و دارای پیچیدگی هایی می باشد. شما می توانید به دو صورت این کار را انجام دهید:

 1. در شرایطی که همسر فرد متقاضی مشغول به کار و یا تحصیل در کانادا باشد، او اجازه دارد که برای دریافت ویزای کاری اقدام نماید.
 1. در حالت بعدی شخص متقاضی باید برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست داده باشد و تا زمانی که به درخواست او رسیدگی شود و پاسخ قطعی دریافت نماید، می تواند مشغول به کار شود و ویزای توریستی خود را به ویزای کار تبدیل نماید.

آشنایی با ویزای کانادادقت داشته باشید که اگر بتوانید در کانادا یک بیزینس راه اندازی کنید و یا کار آفرینی داشته باشید، می توانید به راحتی ویزای توریستی خود را به ویزای کار و در نهایت اقامت دائم کانادا تبدیل کنید.

چگونه ویزای کار یا تحصیلی را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنیم؟

همانطور که در بخش قبلی توضیح دادیم، شما می توانید ویزای توریستی خود را به ویزا تحصیلی یا ویزا کاری تبدیل کنید و در نهایت اقامت کانادا را دریافت کنید. اما حالا سوال اینجاست که چگونه می توانیم ویزاهای تحصیلی و کاری خود را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنیم؟

در قدم اول تصمیم داریم شما را با شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا آشنا کنیم:

فراد زیر ۱۸ سالی که در یکی از مقاطع ابتدایی تا دبیرستان در کانادا مشغول به تحصیل هستند می توانند بدون هیچ مشکل و مسئله ای پس از اتمام دوره تحصیلی خود، در کشور کانادا بمانند و زندگی کنند. اما شرایط برای آن دسته از افرادی که از موسسات آموزش عالی کانادا پذیرش گرفته اند کمی متفاوت می باشد. این دسته از افراد پس از اتمام دوره تحصیلی شان باید به دنبال ویزای کار باشند و یا با یک شهروند کانادایی ازدواج کنند تا بتوانند در کشور کانادا اقامت دائمی داشته باشند.
مهاجرت به کانادا

در قوم بعدی با شرایط تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا آشنا می شویم:

به طور کلی، ویزای کار پ شامل روش های گوناگونی از جمله کار آفرینی ، شروع بیزینس و کسب و کار و یا دریافت ویزای کار از طریق تخصص های خاص می شود. دقت داشته باشید که داشتن سابقه کار یکی از مهم ترین موارد برای تبدیل ویزا کاری به اقامت کانادا می باشد. برای این کار شما به حداقل ۲ سال سابقه کار تمام وقت در کشور کانادا نیاز دارید. از روش های دیگر نیز می توان به کارآفرینی یا سرمایه گذاری اشاره کرد که برای استفاده از روش های کارآفرینی به اثبات تمکن مالی نیاز دارید. به طور کلی می توان گفت که بهترین و مطمئن ترین روش برای کسب اقامت دائم کانادا، کارآفرینی می باشد چرا که مزایای بسیاری نیز به همراه دارد.