کشور فیلیبین  دارای جاذبه های دیدنی بسیاری برخوردار است.  فیلیبین از مجموعه جزایر بسیار زیادی تشکیل شده است که البته تعدادی از ان ها دست نخورده و بکر باقی مانده است و حتی نامی برای ان ها گذاشته نشده است.

شهر مانیل علاوه بر اماکن تاریخی بارک ها و گردش گاه های زیادی را داراست. قبل از جنگ جهانی دارای بهترین و بیشرفته ترین شهرها بوده است. بعد از جنگ جهانی کشور هایی مثل مالزی و کره  جنوبی و همینطور ژابن بیشرفت کردند و کشور فیلیبین به همان گونه باقی ماند که این  ویژگی ان را از سایر کشور ها متمایز کرد.

در دوران جنگ جهانی نظامیان شهر مانیل را فرا گرفتند و همین سبب شد تا این شهر بهترین فرودگاه ها و زیرساخت های جاده ای را دارا باشد. در شهر بانکوک بعد از جنگ جهانی کشور های ایتالیا، المان و ژابن و همچنین امریکا شروع به سرمایه گذاری  و ساخت مترو کردند.

در شهر مانیل چیزی که به چشم میخورد منطقه  تاریخی اینتراموروس است که دارای اثار نفوظ اسبانیا در فیلیبین است. در صورتی که در شهر بانکوک بیشتر اثار بودا  وجود دارد. اب و هوا و رطوبت در این دو بایتخت شبیه هم است اما به دلیل وجود جزایر بکر و طبیعت بی نذیر در فیلیپین اکثر زوج های جوان  سکوت و ارامش این جزایر را برای سفرهای خود انتخاب میکنند.

زبان مردم مانیل انگیسی است و به راحتی میتوان  با انها ارتباط بر قرار کرد. در شهر بانکوک به دلیل حفظ فرهنگ خود تنوع غذایی کم است اما در شهر مانیل و کشور فیلیبین تلفیقی از غذا ها با طعم های متنوع دیده میشود  که مطابق با هر ذا ئقه ایست. همچنین در شهر مانیل مراکز خرید معروفی وجود دارد که اجناس انها با برند های معروف دنیا با قیمت های محلی عرضه میشود.  برای گشت و گذار در شهر و اطراف ان قطار اتوبوس و سه چرخه و کالسکه  نیز در دسترس است.