کشور فیلیپین  دارای جاذبه های دیدنی بسیاری برخوردار است.  فیلیپین از مجموعه جزایر بسیار زیادی تشکیل شده است که البته تعدادی از آن ها دست نخورده و بکر باقی مانده است و حتی نامی برای آن ها گذاشته نشده است.

شهر مانیل علاوه بر اماکن تاریخی پارک ها و گردش گاه های زیادی را داراست. قبل از جنگ جهانی دارای بهترین و پیشرفته ترین شهرها بوده است. بعد از جنگ جهانی کشور هایی مثل مالزی و کره  جنوبی و همینطور ژاپن پیشرفت کردند و کشور فیلیبین به همان گونه باقی ماند که این  ویژگی ان را از سایر کشور ها متمایز کرد.

در دوران جنگ جهانی نظامیان شهر مانیل را فرا گرفتند و همین سبب شد تا این شهر بهترین فرودگاه ها و زیرساخت های جاده ای را دارا باشد. در شهر بانکوک بعد از جنگ جهانی کشور های ایتالیا، آلمان و ژاپن و همچنین امریکا شروع به سرمایه گذاری  و ساخت مترو کردند.

در شهر مانیل چیزی که به چشم میخورد منطقه  تاریخی اینتراموروس است که دارای آثار نفوظ اسپانیا در فیلیپین است. در صورتی که در شهر بانکوک بیشتر آثار بودا  وجود دارد. آب و هوا و رطوبت در این دو بایتخت شبیه هم است اما به دلیل وجود جزایر بکر و طبیعت بی نظیر در فیلیپین اکثر زوج های جوان  سکوت و آرامش این جزایر را برای سفرهای خود انتخاب می کنند.

زبان مردم مانیل انگیسی است و به راحتی میتوان با آنها ارتباط بر قرار کرد. در شهر بانکوک به دلیل حفظ فرهنگ خود تنوع غذایی کم است اما در شهر مانیل و کشور فیلیبین تلفیقی از غذا ها با طعم های متنوع دیده میشود  که مطابق با هر ذائقه ایست. همچنین در شهر مانیل مراکز خرید معروفی وجود دارد که اجناس آنها با برند های معروف دنیا با قیمت های محلی عرضه میشود.  برای گشت و گذار در شهر و اطراف آن قطار اتوبوس و سه چرخه و کالسکه  نیز در دسترس است.