مسافرت به کشورهای منطقه شنگن هنوز هم شامل مقرراتی از قبیل دانشجو بودن یا مقیم کشور مقصد بودن هست . لازم به ذکر است مسافرت به این نوع کشورها فقط در صورت ضرورت یعنی به استثنائات (فوت اشخاص نزدیک به شخص _درمان و …. امکان پذیر میباشد).
<

>

این وبسایت (https://spainvisa-iran.com/persian/index.php) در مورد چگونگی درخواست ویزای شنگن جهت سفر به اسپانیا به عنوان مقصد اصلی، اطلاعات لازم را ارائه می‌دهد. اگر دستورالعمل های موجود در این سایت را دنبال کنید، خواهید توانست به درستی درخواست ویزای خود را ثبت نمایید. به این ترتیب احتمال رد درخواست شما، به دلیل ناقص یا اشتباه بودن مدارک، کاهش می‌یابد.

 

<

>
در کشورهایی از قبیل سوئیس، فرانسه و اسپانیا امکان صدور ویزای توریستی به مسافران که شامل استثتائات هستند وجود دارد. لازم به ذکر است رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مورد موضوع کوید ۱۹ و داشتن مدارک استاندارد ومورد نیاز برای صدور ویزا الزامی میباشد.
<

>

تقاضاهای ویزا در ایران توسط بخش کنسولی سفارت فرانسه در تهران بررسی می گردند.

برای دریافت اطلاعات، آماده سازی پرونده و یا پیگیری تقاضایتان، به سایت France-visas که سایت رسمی تقاضای ویزا برای فرانسه است متصل شوید.

France-visas درگاهی منحصر به فرد است که شامل تمامی اطلاعات لازم است که شما را در امر تقاضای ویزا راهنمایی کرده و شما را در تمامی مراحل تقاضای ویزا (آماده سازی پرونده، درج اطلاعات، ارائه مدارک و پیگیری تقاضا) همراهی می کند.

<

>

لازم به ذکر است کشور آلمان اجازه ی صدور ویزای توریستی به کشور خودش رو هنوز اعلام نکرده است فوت شخص مورد برای ویزای دانشجویی اقدام کرده باشد ویا سفر شخص ضروری باشد که شامل مرگ اقوام وابسته_درمان و … میباشد.
<

>

https://www.eda.admin.ch/tehran