کدام شهر کانادا را برای اقامت انتخاب کنیم ؟

کانادا دارای سیزده استان می باشد.اکثر ایرانی ها برای مهاجرت یکی از شهرهای مونترال ، تورنتو و یا ونکوور را برای زندگی انتخاب می کنند. شما می توانید کار و زندگی خود را نیز با توجه به شرایطتان درهر استانی بجزمونترال وتورنتو و ونکوور شروع کنید.

قبل از اینکه محل زندگی خود را انتخاب کنبد می توانیم برای شما هتل به هر تعداد شب ، جهت اقامتتان رزرو کنیم.

مونترال :

مونترال دومین شهر بزرگ کانادا در ایالت کبک و به یکی از پرطرفدارترین شهرهای جهان برای زندگی تبدیل شده است . یک شهر فرهنگی ، تاریخی ،توریستی و زیبا و از نظر هزینه های زندگی ارزانتر از تورنتو و ونکور می باشد. البته بازار کار در مونترال در مقایسه با تورنتو طبیعتا کوچک تر است

این شهر یک بهشت واقعی برای خانواده ها، دانشجویان و تازه واردان است.

در مونترال فضای اروپایی وسنتی تر و شاید با ساختمانهای قدیمی و تاریخی روبرو شوید و کمتر با مدرن بودن شهر روبرو شوید اما سعی دولت بر این است که امکانات رفاهی اولیه زندگی و تحصیل را  تا حد عالی فراهم کند .

اگر برای تحصیل به مونترال می آیید دانشگاههای مک گیل، کونکوردیا  از دانشگاههای خوب  مونترال هستند.

بیشتر مردم در مونترال به زبان فرانسوی صحبت می کنند اما دانستن زبان انگلیسی بیشتر نیازهای شما را برآورده می کند.

سیستم حمل و نقل مونترال نیز بسیار پیشرفته و سریع و بسیار مقرون به صرفه است

آب وهوا در مونترال تقریبا شش ماه سرد و برفی و شش ماه گرم وآفتابی است. در فصل گرما هزاران نفر از اروپا، آمریکا و سایر نقاط دنیا برای دیدن مونترال به این شهر زیبا می آیند .

هر یک از حومه ی شهر مونترال ویژگی های خاص خود را دارد. کسانی که به دنبال اجاره خانه هستند مرکز شهر مونترال بهترین گزینه برای آن هاست

ایرانی ها بیشتر در منطقه غربی مونترال در محله کت سن لوک ، کت دنژ، ایل دسوق، شربروک غربی و چند محله دیگر ساکن اند

تورنتو

تورنتو شهر بیزنسی و گران کانادا ، شهری مدرن و امروزی با سبک آمریکایی با اتوبان ها و ساختمان های بزرگ و پرجمعیت می باشد. برج های مسکونی به سرعت در حال افزایش است و امکانات عمومی مانند پارک ها یا مدارس را در مسیر پیشرفت قرار داده است.

این شهر دارای یکی از بهترین شبکه های حمل و نقل شهری است که از اتوبوس، مترو و تراموا تشکیل شده است و این موضوع یکی از مزایای زندگی در تورنتو کانادا محسوب می شود

در اکثر جای شهر انگلیسی و فارسی زبانان زیاد دیده می شود. امکان کاریابی در این شهر با دانستن دانش زبان انگلیسی ساده تر است . خانواده های با تمکن مالی مناسب این شهر را برای زندگی انتخاب می کنند مخصوصا اگر فرزند مدرسه ای نداشته باشند.

نسبت به مونترال از کمک هزینه تحصیلی کمتری در این شهر برخوردارید.

در تورنتو دانش آموزان مهاجر با اجازه اقامت قادر به حضور در مدارس عمومی و بدون پرداخت هیچ هزینه ای هستند و کسانی که بدون مجوز زندگی می کنند باید سالانه هزینه تحصیل حدود ۸۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار کانادا بپردازند. اگر میخواهید فرزند خود را به مدارس بین المللی بفرستید می بایست سالانه حدود ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار کانادا پرداخت کنید.

ونکوور

بی مقدمه باید بگوییم  ونکوور شهری است مناسب سرمایه گذاری سرمایه داران . به اعتقاد یک متخصص امور مهاجرت، قیمت بسیار بالای مسکن، دشواری ورود به بازار کار ، سیستم بهداشت از جمله مشکلات این شهر برای کسانی است که شرایط مالی مناسب ندارند.

ونکوور یک شهر انگلیسی زبان است. زندگی از کیفیت و استانداردهای بالایی برخوردار است . زندگی لوکس و مفرح با هزینه های سرسام آور.

از نظر موقعیت ونکوور به آمریکا نزدیک است . حدود ۴۵ دقیقه رانندگی از مرز ایالت متحده و ۲ ساعت نیم رانندگی از سیاتل و واشنگتن فاصله دارد.

ونکوور از قطب های مهم اقتصادی کانادا محسوب می شوند. این شهر یکی از بزرگترین مراکز صنعتی کانادا است که اقتصاد بسیار متنوعی دارد

ونکوور دارای دو دانشگاه بزرگ به نام های یو بی سی ( یکی از معروف ترین و خوشنام ترین دانشگاه های کانادا) و دانشگاه سایمون فریزر میباشد

و نکوور همچنین دارای چندین کالج در رشته های علوم اجتماعی ، دانشگاه های هنر و طراحی و مدرسه فیلم سازی می باشد.

ونکوور کیفیت هوای بسایر عالی دارد .دارای آب و هوایی معتدل با بارش محدود برف و تابستان های گرم و آفتابی می باشد.