آشنایی با مراکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در تهران برای کسانی که می خواهند بدون تجربه حضور در بین ازدحام جمعیت و به دور از تنش های مربوط به سایر مراکز واکسیناسیون تهران این تزریق را انجام دهند حائز اهمیت است. قرار داشتن این مراکز در محیط باز باعث شده است تا مردم استقبال بسیار زیادی از این نوع واکسیناسیون به عمل آورند. در سایر شهرها و مراکز استان ها نیز شاهد اجرای چنین طرحی بوده ایم که به صورت کاملا محدود می باشد با این حال این نوع از تزریقات واکسن کرونا در تهران به صورت جدی دنبال می شود.

برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما داخلی و خارجی کلیک کنید.

واکسیناسیون خودرویی چگونه است؟

بسیاری از افراد تصور می کنند یک خودرو در بخش خاصی از شهر مستقر شده و مردم در اطراف آن جمع شده اند تا واکسن کرونا را دریافت کنند اما اصل ماجرا این گونه نیست. مراکز واکسیناسیون خودرویی در محل هایی که فضای بسیار زیادی برای پارک خودرو دارند مستقر شده و افراد با خودروهای خود در صف انتظار قرار می گیرند.

درواقع شما مجبور به پیاده شدن و قرار گرفتن در یک جمعیت سرسام آور نخواهید بود بلکه پزشک مربوطه به صورت نوبتی به خودروها مراجعه کرده و برای اعضای حاضر در آن واکسن کرونا را تزریق می کند.

مراکز واکسیناسیون خودرویی تهران

اگر شما نیز می خواهید واکسیناسیون کرونا را در محیط باز انجام دهید می توانید به یکی از مراکز واکسیناسیون خودرویی در پایتخت مراجعه کنید. باتوجه به اینکه لازم است تا اطلاعات دقیق و حساب شده ای از نوع واکسن و آدرس محل مورد نظر را داشته باشید در این مقاله لیست مراکز واکسیناسیون خودرویی تهران را معرفی کرده و اطلاعات لازم را در خصوص هر کدام از آن ها به شما ارائه می کنیم. پیشنهاد می دهیم در ادامه با مطالعه این مقاله ما را همراهی کنید.

مرکز واکسیناسیون خودرویی پارکینگ جنوبی حرم شاه عبدالعظیم

مرکز واکسیناسیون خودرویی بوستان آزداگان

بوستان آزادگان در محله مشیریه تهران و در خیابان بو علی غربی واقع شده است. این مکان در نزدیکی مراکزی مانند بوستان پردیس بانوان و بوستان توسکا و باغ تالار توسکا و جایگاه CNG توسکا و سوپرمارکت همتیان قرار دارد. نزدیکترین ایستگاه مترو به بوستان آزادگان، ایستگاه مترو دولت آباد و نزدیکترین ایستگاه اتوبوس نیز ایستگاه اتوبوس توسکا می ‌باشد.

ساعات واکسیناسیون:

 • شنبه تا چهارشنبه: ۸ تا ۱۴
 • پنجشنبه‌‌ و جمعه‌: ۸ تا ۱۳
 • ایام تعطیل رسمی: ۸ تا ۱۳

نوع واکسن:

 • سینوفارم چینی (دوز اول و دوم)

واجدین شرایط:

 • بالای ۴۵ سال

برای تزریق این واکسن کافیست با در دست داشتن کارت ملی در محل مورد نظر حاضر شوید.

مرکز واکسیناسیون خودرویی پارکینگ جنوبی حرم شاه عبدالعظیم

پارکینگ جنوبی حرم شاه عبدالعظیم در محله هاشم آباد ری و در خیابان سلمان فارسی واقع شده و در نزدیکی مراکزی مانند ضلع جنوبی حرم شاه عبدالعظیم حسنی، حرم مطهر حضرت شاه عبدالعظیم حسنی (ع)، مرکز واکسیناسیون مجموعه ورزشی شهر سالم، مجتمع فنی نسل نواندیش، داروخانه و مرکز فوریت‌ های دارویی هلال ‌احمر ویژه‌ کرونا قرار دارد.

نزدیکترین ایستگاه مترو به این مرکز ایستگاه متروی حرم عبدالعظیم حسنی (ع) و نزدیکترین ایستگاه اتوبوس نیز ایستگاه اتوبوس حرم مطهر می‌ باشد.

نوع واکسن:

 • سینوفارم چینی (دوز اول و دوم)
 • آسترازنکا کره (دوز دوم)
 • برکت ایرانی (دوز اول و دوم)

ساعات واکسیناسیون:

 • شنبه تا چهارشنبه‌: ۹ تا ۱۳
 • پنجشنبه‌‌ها: ۹ تا ۱۲
 • جمعه‌ها: تعطیل (ایام تعطیل رسمی: زمانی‌که واکسن داشته باشند باز است)

واجدین شرایط:

 • بالای ۴۵ سال

برای انجام تزریقات حتما کارت ملی خود را به همراه داشته باشید.

مرکز واکسیناسیون خودرویی پارکینگ جنوبی حرم شاه عبدالعظیممرکز واکسیناسیون خودرویی پارکینگ باغ پرندگان سه

پارکینگ باغ پرندگان سه در محله قاسم آباد تهران و در اتوبان بابایی خیابان کوهستان پارکینگ باغ پرندگان قرار دارد که در نزدیکی مراکزی مانند دانشگاه عالی دفاع ملی، پمپ بنزین شهید رسولی و جایگاه CNG بابایی شمالی، بازار گل و گیاه شهید بابایی و باغ پرندگان تهران واقع شده است. نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این مکان، ایستگاه اتوبوس رسولی می‌باشد.

نوع واکسن:

 • سینوفارم چینی (دوز اول و دوم)

ساعات واکسیناسیون:

 • شنبه تا جمعه: ۸ تا ۱۴
 • ایام تعطیل رسمی: ۸ تا ۱۴

واجدین شرایط:

 • بالای ۴۵ سال

برای اینکه واکسیناسیون برای شما انجام شود باید حتما کارت ملی خود را ارائه کنید.

مرکز واکسیناسیون خودرویی مجموعه فرهنگی ورزشی مروارید

مجموعه ورزشی پذیرایی مروارید در محله شریعتی تهران و در خیابان دکتر فاطمی، خیابان اعتماد زاده واقع شده است. این مکان در نزدیکی مراکزی مانند بیمارستان شریعتی، بیمارستان امام خمینی، مرکز واکسیناسیون اورژانس بیمارستان امام خمینی، بیمارستان مرکز طبی کودکان و بیمارستان قلب تهران قرار گرفته است. نزدیکترین ایستگاه مترو به این مرکز نیز ایستگاه مترو دانشگاه تربیت مدرس و نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به آن ایستگاه اتوبوس دژبان است.

نوع واکسن:

 • سینوفارم چینی (دوز دوم)

ساعات واکسیناسیون:

 • شنبه تا جمعه: ۷:۳۰ تا ۱۳
 • ایام تعطیل رسمی: تعطیل

واجدین شرایط:

 • دوز دوم
 • بیماران دیابتی که انسولین مصرف می‌کنند (با پیامک و مدارک پزشکی)
 • هر ارگانی (با پیامک این مرکز)

قبل از مراجعه به این مرکز حتما کارت ملی خود را برداشته و در ساعات مقرر به این مرکز مراجعه نمایید.

 مرکز واکسیناسیون خودرویی در ورزشگاه آزادی

تهران،شهرک صدرا،بلوار پرویز دهداری ( ورودی درب شماره ۱۷ ورزشگاه آزادی)

ساعات واکسیناسیون:

– شنبه تا چهارشنبه: ۸ تا ۱۸
– پنجشنبه‌ها: ۸ تا ۱۷
– جمعه‌ها:  ۸ تا ۱۶
– ایام تعطیل رسمی: ۸ تا ۱۶

نوع واکسن:

– سینوفارم چینی (دوز اول و دوم)
– آسترازنکا کره (دوز دوم)
– برکت ایرانی (دوز اول و دوم)(تعداد محدود)

 سایر اطلاعات:

– تزریق واکسن برای متولدین ۱۳۵۴ به قبل به صورت حضوری (بدون پیامک) انجام می‌شود
– مرکز جای پارک دارد
– واکسیناسیون خودرویی انجام می‌شود
– اگر پیامک برای مرکز دیگری باشد تزریق را انجام نمی‌دهند
– اگر دوز اول را در مراکز همین محدوده زده باشند، دوز دوم را در این مرکز تزریق می‌کنند

مرکز واکسیناسیون خودرویی در ورزشگاه آزادینحوه کار مراکز خودرویی برای تزریق واکسن کرونا

برخی از افراد تصور مطلوبی نسبت به مراکز خودرویی تزریق واکسن کرونا ندارند و تصور می کنند این اقدامات بدون هیچ برنامه و نظارتی صورت می گیرد به همین علت تصمیم گرفته ایم تا در بخش های پایانی شما را با روش کار و مراحل تزریق واکسن کرونا در این مراکز آشنا کنیم. این مراحل را در ادامه بیان خواهیم کرد.

در مرحله اول و یا همان ایستگاه اول، پذیرش و دریافت کارت ورود صورت می گیرد. در این مرحله کارت شناسایی و همچنین در صورت لزوم کارت دوز اول ارائه می گردد. اگر مدارک شما تایید شد باید در صف خودروهایی قرار بگیرید که برای دریافت واکسن کرونا در نوبت قرار گرفته اند.

در مرحله دوم یک فرد اطلاعات شما را در سیستم ثبت می کند و بعد از ثبت اطلاعات پزشک مربوطه به سمت خودروی شما آمده و واکسن را تزریق می کند.

مرحلـه سوم نیز پزشک دیگری شما را به مدت ۲۰ دقیقه زیر نظر می گیرد و علائم شما را بررسی می کند. در صورتی که مشکل خاصی وجود نداشته باشد کار شما به اتمام رسیده و می توانید به امور روزمره خود بپردازید.