دبی، یکی از بهترین شهرهای دنیا در زمینه برگزاری نمایشگاه

مهمترین نمایشگاه های دبی هرساله میزبان تعداد زیادی ازگردشگران از سراسر جهان هستند. همان‌طور که حتما می‌دانید کشور امارات در طی چند دهه اخیر از دیدگاه اقتصادی و تجاری پیشرفت چشمگیری را شاهد بوده است، ازطرفی بیشتر این پیشرفت‌ها را در شهر دبی شاهد هستیم؛ چراکه این شهر در واقع پل ارتباطی بین اروپا و آسیا است، ازاین‌رو پتانسیل بیشتری برای جذب سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری دارد.

در شهر دبی سالانه صدها نمایشگاه بین‌المللی و کنفرانس برگزار می‌شود و یکی از بهترین شهرهای دنیا در زمینه برگزاری نمایشگاه به‌شمار می‌رود. اگر قصد دارید به دبی سفر کنید و به‌دنبال بازدید از نمایشگاه‌های آن هستید، خواندن این مطلب می‌تواند برایتان مفید باشد؛ چراکه قصد داریم لیستی از مهمترین نمایشگاه های دبی در سال ۲۰۲۳ را در اختیارتان قرار دهیم، پس تا انتها همراه این مقاله باشید.

نمایشگاه بین المللی ایمنی و امنیت دبی سال ۲۰۲۳

تاریخ برگزاری: ۱۷ تا ۱۹ ژانویه ۲۰۲۳

محل برگزاری: امارات، دبی، مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین‌المللی دبی

INTERSEC یکی از رویداهای پیشرو در خصوص ایمنی، امنیت جهانی و حفاظت از اطلاعات به‌شمار می‌رود. INTERSEC 2023 در واقع بیست‌وچهارمین دوره از سری نمایشگاه‌های امنیت دبی به‌حساب می‌آید.

آن‌طور که انتظار می‌رود احتمالا بیش از ۱۰۰۰ غرفه در حوزه‌های مختلف مربوط به ایمنی و امنیت در  INTERSEC 2023 حضور داشته باشند. با حضور در این نمایشگاه شاهد آخرین و پیشرفته‌ترین محصولات و نوآوری‌ها از قبیل دستگاه‌های کنترل‌گر ورود و خروج، تجهیزات مختلف مربوط به هشدار، سیستم‌های مربوط به نظارت و غیره خواهید بود.

بدون تردید نمایشگاه بین المللی ایمنی و امنیت دبی سال ۲۰۲۳ یکی از مهمترین نمایشگاه های دبی است و باید از آن بازدید کنید، به‌خصوص اگر در این زمینه فعالیت می‌کنید؛ چراکه این نمایشگاه در کنار ارائه به‌روزترین تجهیزات، میزبان سمینارها و کنفرانس‌های آموزشی زیادی خواهد بود.

 

نمایشگاه بین المللی در دبی - الی گشت

نمایشگاه عرب هلث: نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی دبی امارات

تاریخ برگزاری: ۳۰ ژانویه تا ۲ فوریه ۲۰۲۳

محل برگزاری: امارات، دبی، مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین‌المللی دبی

نمایشگاه عرب هلث یکی از رویدادهای پیشرو در بخش مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در خاورمیانه است. نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی دبی امارات ۲۰۲۳ طیف گسترده‌ای از دسته‌بندی‌های مربوط به حوزه سلامت را ارائه می‌دهد، به‌طوری که فناوری‌های پزشکی، سلامت دیجیتال، داده‌های پزشکی، لوازم مصرفی پزشکی، راه‌حل‌های پایدار در این نمایشگاه به‌نمایش گذاشته می‌شوند.

بیش از ۴۰۰۰۰ متخصص از جمله تولیدکنندگان، عمده‌فروش‌ها و توزیع‌کنندگان پیشرو در نمایشگاه هلث دبی ۲۰۲۳ حضور خواهند داشت. علاوه‌ براین، در نمایشگاه عرب  دبی که یکی از مهمترین نمایشگاه های دبی به‌حساب می‌آید، سمینارهای آموزشی معروفی از قبیل Innov8 و Healthcare Transformation هلث برگزار خواهد شد. در نمایشگاه عرب هلث دبی ۲۰۲۳ دانشمندان برجسته‌ای در علم پزشکی از سراسر دنیا از تخصص‌های مختلف در زمینه بهداشت و درمان گردهم می‌آیند و بدون تردید برای علاقه‌مندان به موضوع پزشکی، این نمایشگاه به‌شدت جذاب خواهد بود.

نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی دبی - الی گشت

نمایشگاه بین المللی تجهیزات آزمایشگاهی دبی امارات ۲۰۲۳

تاریخ برگزاری: ۶ تا ۹ فوریه ۲۰۲۳

محل برگزاری: امارات، دبی، مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین‌المللی دبی

نمایشگاه بین المللی تجهیزات آزمایشگاهی دبی امارات ۲۰۲۳ کل طیف صنعت آزمایشگاهی را پوشش خواهد داد. در MEDLAB دبی ۲۰۲۳ فرصت یادگیری و شبکه‌سازی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد. در این نمایشگاه کل کارشناسان و فعالان تجاری در صنعت آزمایشگاهی پزشکی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.

این‌طور انتظار می‌رود که بیش از ۱۳۰ شرکت از کشورهای مختلف در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی دبی ۲۰۲۳ غرفه داشته باشند. در این نمایشگاه می‌توانید شاهد آخرین نوآوری‌ها، پیشرفته‌ترین محصولات درمانی، فناوری‌های روز دنیا و راه‌حل‌های صنعتی در حوزه آزمایشگاه‌های پزشکی باشید.

نمایشگاه و کنفرانس بین المللی دندانپزشکی دبی امارات ۲۰۲۳

تاریخ برگزاری: ۷ تا ۹ فوریه ۲۰۲۳

محل برگزاری: امارات، دبی، مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین‌المللی دبی

نمایشگاه AEEDC دبی به‌‌عنوان «بزرگ‌ترین نمایشگاه و کنفرانس علمی دندانپزشکی سالانه در جهان» شناخته می‌شود. AEEDC 2023 در واقع بیست‌وهفتمین دوره از نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی دندانپزشکی دبی امارات است که افراد متخصص در حوزه دندانپزشکی در این نمایشگاه شرکت می‌کنند.

نمایشگاه و کنفرانس بین المللی دندانپزشکی دبی - الی گشت

در نمایشگاه و کنفرانس بین المللی دندانپزشکی دبی امارات ۲۰۲۳ حداقل بیش از ۶۶۰۰۰ متخصص دندانپزشکی شرکت می‌کنند. افرادی که در این نمایشگاه غرفه دارند می‌توانند در کنار آگاهی از دیگر برندهای معتبر دنیا با توزیع‌کنندگان مهم دیگر در این حوزه آشنا شوند و به بازار گسترده‌تری از طریق شبکه‌سازی‌های متعدد دست پیدا کنند.

دانشجویان رشته دندانپزشکی و متخصصان حرفه‌ای این رشته می‌توانند از نمایشگاه AEEDC 2023 دبی بازدید کنند و در کنفرانس‌های آموزشی مانند سمینار جهانی ارتودنسی نکات بسیار مهمی را یاد بگیرند. بنابراین بازدید از این نمایشگاه را که یکی دیگر از مهمترین نمایشگاه های دبی است، از خاطر نبرید.

نمایشگاه بین المللی غذا و آشامیدنی دبی امارات

تاریخ برگزاری: ۲۰ تا ۲۴ فوریه ۲۰۲۳

تاریخ برگزاری: امارات، دبی، مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین‌المللی دبی

Gulfood 2023 یک نمایشگاه بین المللی غذا و آشامیدنی دبی امارات است که سالانه برگزار می‌شود. این نمایشگاه پذیرای انجمن‌های مختلف غذا و نوشیدنی از سراسر جهان است. در نمایشگاه Gulfood 2023 فعالیت‌های هیجان‌انگیز، برنامه‌های آموزشی و حمایتی، سمینارهای آموزنده و فرصت‌های مختلف شبکه‌سازی برای متخصصان حوزه غذا و نوشیدنی فراهم می‌شود.

این نمایشگاه هشت بخش صنعت غذا و نوشیدنی را پوشش خواهد داد. علاوه‌براین برای بازدیدکنندگان این فرصت فراهم می‌شود که در کلاس‌های سرآشپزهای مشهور شرکت کنند و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند.

نمایشگاه بین المللی غذا - الی گشت

نمایشگاه بین المللی قایق دبی امارات سال ۲۰۲۳

تاریخ برگزاری: ۱ تا ۵ مارس ۲۰۲۳

محل برگزاری: امارات، دبی، بندر دبی

نمایشگاه بین المللی قایق دبی امارات سال ۲۰۲۳، بزرگترین نمایشگاه در منطقه منا و هیجان‌انگیزترین نمایشگاه دریایی این منطقه به‌شمار می‌رود. در این نمایشگاه جمع کثیری از تولیدکنندگان، مالکان قایق‌ها و علاقه‌مندان به این حوزه دور هم جمع می‌شوند.

در نمایشگاه بین المللی قایق دبی ۲۰۲۳، متخصصان حوزه غواصی این فرصت را خواهند داشت که با به‌روزترین‌ تکنولوژی‌های این صنعت روبرو شوند و دیگر افراد متخصص این حوزه را ملاقات کنند.

عمارت‌های بزرگ شناور، محصولات خلاقانه و دیگر لوازم موردنیاز در حوزه قایق‌رانی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد. همچنین، این نمایشگاه میزبان مسابقات متعدد ماهیگیری و قایق‌سواری است که شور و هیجان را به فضا تزریق می‌کند. این نمایشگاه نیز مانند مهمترین نمایشگاه های دبی دیگر میزبان سخنرانی‌ها، کنفرانس‌ها و کارگاه‌های آموزشی در این حوزه خواهد بود.

نمایشگاه بین المللی انرژی امارات متحده عربی سال ۲۰۲۳

تاریخ برگزاری: ۶ تا ۸ مارس ۲۰۲۳

محل برگزاری: امارات، دبی، مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین‌المللی دبی

نمایشگاه بین المللی انرژی امارات متحده عربی سال ۲۰۲۳ یک اجلاس صنعت انرژی است که در دبی برگزار می‌شود. این نمایشگاه محصولاتی را از پربازده‌ترین‌های کسب‌وکارهای جامعه جهانی انرژی در پنج دسته اصلی، انتقال و توزیع، ژنراتورهای پشتیبان و انرژی بحرانی، مصرف و مدیریت انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر و راه حل‌های هوشمند به‌نمایش می‌گذارد.

این نمایشگاه هر سال پذیرای بیش از ۲۰۰۰۰ بازدیدکننده متخصص در حوزه انرژی است و فرصت‌های مختلفی برای برقراری ارتباط با شرکت‌های خدمات شهری و مقامات دولتی ارائه می‌دهد. انرژی خاورمیانه هر سال توجه مقامات برجسته دولتی و متخصصان را به‌خود جذب می‌کند.

نمایشگاه بین المللی انرژی امارات - الی گشت

نمایشگاه بین المللی هنر امارات متحده عربی سال ۲۰۲۳

تاریخ برگزاری: ۹ تا ۱۲ مارس ۲۰۲۳

محل برگزاری: امارات، دبی، مرکز تجارت جهانی دبی

نهمین دوره نمایشگاه بین المللی هنر امارات متحده عربی در سال ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد. این نمایشگاه برجسته‌ترین نمایشگاه هنری در منطقه است که تمام هنرمندان از سراسر جهان را با یکدیگر همراه می‌کند.

از هنرمندان تازه اماراتی و نمادهای هنر پاپ گرفته تا هنرورهای رشته هنر و عکاسی، همه و همه می‌توانند سبک منحصربه‌فرد خود را در این نمایشگاه به‌نمایش بگذارند. در حقیقت این یکی از مهمترین نمایشگاه های دبی است که همایش‌های هنری، سخنرانی و کارگاه‌های آموزشی مختلفی را برای بازدیدکنندگان تدارک می‌بیند، جایی که بازدیدکنندگان می‌توانند خلاقیت‌ها و مهارت‌های خود را گسترش دهند.

همچنین هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی می‌توانند با ارائه هنر خود در یک فضای رایگان با دیگر شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه به رقابت بپردازند. بنابراین اگر به هنر علاقه‌مند هستید، از شرکت در نمایشگاه هنر دبی که یکی از مهمترین نمایشگاه های دبی به‌شمار می‌رود، غافل نشوید.

نمایشگاه بین المللی چرم دبی سال ۲۰۲۳

تاریخ برگزاری: ۱۳ تا ۱۵ مارس ۲۰۲۳

محل برگزاری: امارات، دبی، مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین‌المللی دبی

۲۰۲۳ می‌‌توانید تقابلی از تجارت صنعت چرم و مد در نمایشگاه بین‌ المللی چرم دبی سال را شاهد باشید. در این نمایشگاه می‌توانید مواد شیمیایی، رنگ‌ها، دستگاه‌های مخصوص چرم‌سازی، چرم‌های خام، خدمات طراحی و غیره را به‌خوبی ببینید.

در این نمایشگاه حداقل ۴۵۰ غرفه از بیش از ۱۳۰ کشور دنیا حضور خواهند داشت که نوآوری‌ها و طراحی‌های خاص خود را در صنعت چرم ارائه می‌دهند. بنابراین این نمایشگاه یک موقعیت عالی برای افرادی است که به‌دنبال سرمایه‌گذاری روی این حوزه هستند یا در حالت کلی به صنعت مد و چرم علاقه دارند.

نمایشگاه بین المللی چرم دبی - الی گشت

نمایشگاه گردشگری دبی امارات سال ۲۰۲۳

تاریخ برگزاری: ۱ تا ۴ می ۲۰۲۳

محل برگزاری: امارات، دبی، مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین‌المللی دبی

نمایشگاه گردشگری دبی امارات سال ۲۰۲۳ یکی از مهم‌ترین بسترهای بین‌المللی در خصوص کسب‌وکار مسافرتی و گردشگری است. در این نمایشگاه به بازدیدکنندگان بومی و بین‌المللی این فرصت داده می‌شود تا روندها و فرصت‌های جدید را برای رشد و نوآوری کشف می‌کنند.

نمایشگاه گردشگری دبی ۲۰۲۳ در واقع سی‌امین دوره از مجموعه نمایشگاه‌های گردشگری در دبی است که بیش از ۳۰۰۰ محصول و جاذبه‌ گردشگری را به‌نمایش می‌گذارد.

جمع بندی درباره مهمترین نمایشگاه های دبی

همان‌طور که دیدید در این مطلب سعی کردیم فهرستی از مهمترین نمایشگاه های دبی را در اختیار شما قرار دهیم. در حقیقت فهرست نمایشگاه‌های دبی بسیار طولانی‌تر از این ده مورد است، اما مواردی که به شما معرفی کردیم جزو معروف‌ترین‌ها و بااهمیت‌ترین‌ها هستند.

از آن‌جایی که در نمایشگاه‌ها اطلاعات به‌روزی در رابطه با صنایع مختلف ارائه می‌شود، شرکت در آن‌ها چه به‌عنوان غرفه‌دار و چه به‌عنوان بازدیدکننده با مزیت‌های فراوانی همراه خواهد بود. اگر قصد دارید در هر کدام از این نمایشگاه‌ها شرکت کنید، بهتر است از طریق سایت خود نمایشگاه مربوطه، اطلاعات جزئی‌تر در خصوص نحوه ثبت‌نام و غیره را پیگیری کنید.

 

نویسنده:محمدرضا عشایری:(JSI2376)

برگردان شده به فارسی توسط تیم جزیره سفر ایرانیان ©

© Translated into Persian by the Iranian Travel Island team