پالاوان (Palawan) : قبل از هرچیز بهتر است بدانیم درباره جزیره ای صحبت میکنیم که جزو ۱۰ جزیره برتر جهان قرار گرفته است و اگر به فیلیپین سفر می کنید وپالاوان را نبینید قطعا فیلیپین را ندیده اید !

پالاوان

جزیره پالاوان در فیلیپین

پالاوان به تکه ای از بهشت معروف است . چرا که وجود منطقه ای به نام النیدو(El Nido) در این جزیره، به خودی خود دلیل قانع کننده ای است تا بسیاری از مردم جهان، سختی پروازهای طولانی را به جان خریده و به فیلیپین سفر کنند. شهر اصلی جزیره پالاوان، پورتوپرنسسا (Puerto prinssesa)  نام دارد که فرودگاه اصلی پالاوان نیز در آن قرار دارد. ارزانترین مسیر برای رسیدن به پالاوان و البته النیدوی زیبا، این است که از مانیل یا سبو خود را با یک پرواز کوتاه و ارزان به فرودگاه پورتوپرنسسا رسانده و از آنجا با کرایه ون یا اتوبوس به سمت النیدو  و یا دیگر مکان های دیدنی این جزیره فوق العاده بروید. و راه دیگر مستقیم به فرودگاه ال نیدو ، از مانیل به ال نیدو و بالعکس توسط یک شرکت هواپیمایی به نام ایرسوییفت انجام می شود.

اگر بخواهیم  از دیدنی های پالاوان بگوییم کمی سخت است چون سراسر این جزیره زیبا و فوق العاده است؛ بازید از منطقه النیدو (El Nido) با تمام شگفتی هایش ، بازدید از منطقه سابانگ و رودخانه زیرزمینی آن (underground river ) که یکی از ۷ عجایب طبیعی جهان برشمرده می­شود، بازدید از خود پورتوپرنسسا و خلیج هوندا (Honda bay) شاید از مهمترین جاذبه های دیدنی این جزیره فوق العاده باشند.

کورون (coron): کورون یکی دیگر از دیدنی های منحصر به فرد و فوق العاده ی کشور فیلیپین میباشد. این منطقه شباهت بسیار زیادی به النیدو دارد و از ۲ مسیر قابل دسترس است. یکی رفتن به پوئرتو پرنسسا و رسیدن به النیدو و سپس تهیه بلیط قایق و طی یک مسیر تقریبا ۴ ساعته به آن و روش دیگر پرواز از شهر مانیل یا سبو به فرودگاه جزیره busungua می باشد، که بعد از آن میتوانید با اتومبیل خود را به این منطقه برسانید.

نکته قابل توجه این است که شاید متوجه کوچکترین تفاوتی در عکس های کرون یا النیدو نشوید؛ چراکه بسیار به یکدیگر شبیه هستند. پس توصیه میکنم در برنامه ریزی سفر بین کرون یا النیدو یکی را انتخاب کنید.

جزیره پالاوان در فیلیپین

ال نیدو بهتر است یا کرون ؟ کرون بسیار کوچکتر از ال نیدو است ، در کرون سواحل کمتری وجود دارد و اما احساس آرامش بیشتری در این جزیره دارید . از آنجا که در پاس آیلند کرون هیچ اپراتور تور یا هتلی وجود ندارد ، می توانید یک سفر یک روزه به آنجا داشته باشید .در کرون حتما به پارک ملی بروید و از گونه های مختلف حیوانات دیدن کنید .

ال نیدو توریستی تر و جذابتر است میتوانید با انتخاب تورهای معروف به نام a,b,c,d به گشت جزایر بروید و از زیبایی های طبیعت لذت ببرید.