زایمان در کانادا و گرفتن پاسپورت کانادایی

مزیت پاسپورت کانادایی ، سفر به ۱۶۰ کشور جهان بدون ویزا می باشد . خیلی ها دوست دارند که فرزندشان در کانادا متولد  و دارای هویت کانادایی شود.

قبلا توضیح دادیم که ویزای کانادا بر اساس اعتبار پاسپورت صادر می شود . پس بهترین کار تعویض پاسپورت و گرفتن پاسپورت جدید با اعتبار پنج سال اولین قدم است . (تصمیم گیری نهایی درخصوص مدت زمان اعتبار ویزا و یک یا چند بار ورود بودن آن به عهده سفارت می باشد ) .

صدور ویزای کانادا ممکن است تا شش ماه زمان ببرد. پیشنهاد میکنیم ابتدا برای ویزای کانادا اقدام کنید و بعد به برنامه ریزی سفر به کانادا برای زایمان بپردازید. با توجه به قوانین ایرلاین ها و خطر زایمان زودرس حداکثر می توانید تا ماه ششم بارداری سفر کنید.

اولین گزینه انتخاب شهر از نظر هزینه اقامت در مونترال است .ابتدا برای مدت اقامتتان خانه اجاره کنید میانگین هزینه اجاره  خانه  مبله در یک ماه حدود ۱۰۰۰ دلار کانادا می باشد . می توانید تا پیدا کردن خانه دلخواهتان چند شب در هتل اقامت داشته باشید. جزیره سفر ایرانیان  با توجه به بودجه شما  هتل مورد نظرتان را به هر تعداد شب اقامت ، رزرو می کند.

هزینه پزشک برای کل مراحل ویزیت  حدود ۴۰۰۰ دلار کانادا و هزینه زایمان طبیعی در بیمارستان های کانادا حدود ۵۰۰۰ دلار کانادا و زایمان سزارین حدود ۱۰۰۰۰ دلار کانادا می باشد.

پیش بینی سایر هزینه های آزمایشگاهی، دارو ، رفت و آمد ، خرید و ملزومات مادر و نوزاد ، خورد و خوراک، هزینه اقامت حداقل برای ۴ تا ۵ ماه  و … را نیز در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید با ویزای توریستی  متقاضی نمیتواند در هر بار ورود، بیشتر از شش ماه در کانادا اقامت داشته باشد .

نگران نباشید !  شما برای به دنیا آوردن فرزندتان با ویزای توریستی وارد کانادا شده اید که با توجه به قانون کانادا ،  توریسم تولد نام دارد. گردشگری تولد  یکی از پر درآمدترین انواع گردشگری محسوب می شود . بر اساس قانون اصل خاک به تمام نوزادانی که متولد می شوند حق شهروندی و پاسپورت تعلق می گیرد. لازم است بدانید والدین فرزند متولد کانادا هرگونه مزیت ویژه ای برای اقامت دائم در کانادا نخواهند داشت

شرایط لازم برای شهروندی کانادا
واجد شرایط بودن از طریق موارد زیر تعیین می شود

سن : برای درخواست شهروندی، سن شما باید ۱۸ سال یا بیشتر باشد.
وضعیت اقامت دائم : باید مقیم دائمی باشید و وضعیت شما نباید غیرقطعی باشد

مدت زمان اقامت در کانادا : بزرگسالان می بایست در پنج سال گذشته قبل از درخواست شهروندی ، به مدت حداقل سه سال (۱۰۹۵ روز) در کانادا زندگی کرده باشند.

توانایی در زبان:  می بایست زبان انگلیسی یا فرانسه را به خوبی صحبت کنید.

سابقه جنایی : طبق قانون شهروندی کانادا نباید در شرایطی باشید که در تعارض با قوانین کانادا باشید.

آگاهی از کشور کانادا : شما باید حقوق و مسئولیت های شهروندی کانادا را درک کرده و از تاریخ کانادا، ارزش ها ، عرف و نمادهای کشور کانادا آگاه باشید

درخواست شهروندی کانادا

سالانه افراد زیادی جهت شهروندی کانادا اقدام میکنند
کامل بودن شرایط خود را برای شهروند شدن کانادا بررسی کنید. اگر از شرایط شهروندی ( قبلا توضیح دادیم ) برخوردار می باشید ، می توانید درخواست بدهید.
والدین یا سرپرست های قانونی کودکان زیر ۱۸ سال می توانند از طرف فرزندان خود تقاضای حق شهروندی کنند.حداقل یکی از والدین یا سرپرست قانونی کودک بایستی پیش از این شهروند کانادا بوده و یا همزمان باید شهروند شدن خود را تقاضا کند
برای شهروند شدن، کودکان خردسال نیز باید وضعیت اقامت دائم را داشته باشند اما در مورد آنها لازم نیست که به مدت سه سال قبل از درخواست، در کانادا زندگی کرده باشند.
کودکان خردسال و افراد ۶۵ ساله و بالاتر مجبور نیستند که آزمون شهروندی را انجام دهند..
ازدواج با یک فردی سیتی زن کانادا ، باعث سیتی زن شدن نمی شود.

ابتدا فرد سیتی زن باید برای همسرش تقاضای پی آر کند و اگر در کانادا به مدت سه سال حضور داشته باشد میتواند سیتی زن شود.

اگر با یک فرد سیتی زن که خارج از کانادا است ازدواج کنید، به تعداد روزهایی که با فرد سیتی زن هستید (داخل یا خارج از کانادا)، برای پی آر شما محاسبه می شود و شما پی آر خود را حفظ می کنید
برای محاسبه مدت حضور شما در کانادا، طبق قانون شما باید به مدت ۳سال کامل طی ۵ سال گذشته قبل از ارسال درخواست شهروندی تان در کانادا حضور داشته باشید

تبدیل شدن به یک شهروند

اگر در این آزمون قبول شوید و مشخص شود که همه پیش نیازهای لازم را برای شهروندی دارید، از شما برای شرکت در مراسم شهروندی دعوت بعمل خواهد آمد
در مراسم شهروندی، شما به خانواده کانادا پذیرفته شده و حقوق و مسئولیت های شهروندی کانادا را می پذیرید. قاضی شهروندی معمولا ریاست این مراسم را برعهده داشته و مراسم سوگند را اجرا می کند.

به محض اینکه در مراسم شرکت کرده و سوگند شهروندی را ادا نمودید ، شهروند کانادایی محسوب خواهید شد و می توانید گواهی شهروندی خود را دریافت کنید .

همچنین برگه یادبود مراسم را نیز خواهید کرد که تاریخ کانادایی شدن شما را نشان می دهد.

 

. .