فیلیپین یکی از کشورهای است که در جنوب شرقی آسیا  قرار گرفته ‌است. کشور فیلیپین از قرن پانزدهم به مدت ۳۳۳ سال مستعمره اسپانیا بوده ‌است.
حاکمیت اسپانیا بر فیلیپین باعث شد که  تعداد خیلی زیاد از مردم این کشور مسیحی و کاتولیک شوند به خصوص مردمان ساکن 
لوزون و ویسایا و با مهاجرت گروه‌های مختلف مردم اسپانیائی زبان از اروپا و آمریکای جنوبی فرهنگ این کشور شباهت زیادی با کشورهای لاتین پیدا کرده و زبان‌های محلی آنان نیز تحت تأثیر کلمات اسپانیایی قرار گیرد .
گروه – جزیره فیلیپین از تعداد بسیار زیادی جزایر کوچک و بزرگ تشکیل شده‌ است که بر روی هم ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارند . این جزایر که تعداد آنها به ۷۱۰۷ جزیره می‌رسد عموما در سه گروه بزرگ طبقه بندی می‌شوند .
این سه مجمع الجزیره عبارتند از :
•    مجمع الجزایر لوزون
•    مجمع الجزایر میندانائو که بسیاری از مسلمانان کشور فیلیپین سکونت دارند.
•    مجمع الجزایر ویسایا
دو جزیره لوزون و میندانائو مجموعا ۶۶٪ کل مساحت فیلیپین را شامل می‌شوند . از ۷۱۰۷ جزیره فیلیپین فقط ۱۰۰ جزیره مسکونی است و در این بین فقط یازده جزیره به صورت عمده جمعیت ساکنی دارد و فقط ۲۷۷۰ جزیره دارای نامی خاص هستند .

تاگالوگ زبان رسمی مردم فیلیپین است. بیشتر از مردم فیلیپین در مانیل با این زبان صحبت می کنند. علاوه بر زبان تاگالوگ بیش از ۱۰۰ زبان بومی در فیلیپین وجود دارد. زبان انگلیسی به طور کلی در مراکز آموزشی،درسی،تجاری،دولتی استفاده می شود. بعد از آمریکا فیلیپین به عنوان کشور انگلیسی زبان در دنیا شناخته شده است.
سوال: اسم رئیس جمهور فعلی کشور فیلیپین؟
جواب: 
رودریگو روا دوترته 

واحد پول کشور فیلیپین در مقایسه با دلار هر ۵۰  پسو ۱ دلار می باشد.